Har I planer om at oprette et ungdomsråd eller et andet lokalt projekt for unge? Så kontakt Netværket af Ungdomsråd, vi kan helt sikkert hjælpe jer på vej!

NAU består både af ledelsesmedlemmer og sekretariatsansatte. Alle ledelsesmedlemmer har tilknytning til et ungdomsråd eller -hus og arbejder frivilligt i organisationen. Ledelsen udarbejder organisationens mål og visioner og vælges hvert år af NAU’s medlemmer.

Sekretariatets ansatte er studerende ansat til 10 timer om ugen. De står dels for organisationens daglige drift, dels for at realisere det gældende arbejdsprogram, som er vedtaget af ledelsen.

Nedenfor findes kontaktoplysninger på både ledelse og sekretariat, men det er til enhver tid muligt at komme i kontakt med NAU enten ved at skrive til info@nau.dk eller ringe 21 97 14 05.

Ledelsen

Stefan Christensen

Stefan Christensen

Formand | stefan@nau.dk

Stefan bor i Haderslev og er tidligere formand i Haderslev Ungdomsråd

Nicklas Andersen

Nicklas Andersen

Næstformand | Nicklas@nau.dk

Nicklas bor i Odense og er tidligere formand i Guldborgsund Ungdomsråd

Elise Rosenberg

Elise Rosenberg

Ledelsesmedlem | Elise@nau.dk

Elise bor i Knabstrup og er formand i Holbæk Ungdomsråd

Celine Ergin Balmer

Celine Ergin Balmer

Ledelsesmedlem | celine@nau.dk

Celine bor i København og er talsperson i Ungeråd KBH

Anatoli Jonas Guldberg Knudsen

Anatoli Jonas Guldberg Knudsen

Ledelsesmedlem | jonas@nau.dk

Jonas bor i Nykøbing og er næstformand i Guldborgsund Ungdomsråd

Anton Vollstedt Juhl Asmussen

Anton Vollstedt Juhl Asmussen

Ledelsesmedlem | anton@nau.dk

Anton bor i Haderslev og er formand for Haderslev Ungdomsråds aktivitetsudvalg

Lukas Schaumann Therkelsen

Lukas Schaumann Therkelsen

Ledelsesmedlem | Lukas@nau.dk

Lukas bor i Faaborg og er formand i Faaborg-Midtfyn Kommunes Ungdomsråd

Anna Søby Poulsen

Anna Søby Poulsen

Suppleant | anna@nau.dk

Anna bor i Faaborg og er medlem af Faaborg-Midtfyn Kommunes Ungdomsråd

Marie Kjær Madsen

Marie Kjær Madsen

Suppleant | marie@nau.dk

Marie er formand i DemoRådet - Syddjurs Politiske Ungdomsråd.

Sekretariatet

Cecilie Kjær Larsson

Cecilie Kjær Larsson

Sekretariatsleder | cecilie@nau.dk

Cecilie er overordnet ansvarlig for den daglige drift af organisationen. Tlf: 21 97 14 05

Malene Vestergaard Jessen

Malene Vestergaard Jessen

Ungdomsrådskonsulent | malene@nau.dk

Malene er ansvarlig for den daglige kontakt med og pleje af vores medlemsråd

Thorstein Birch

Thorstein Birch

Økonomi- og fundraisingkonsulent | thorstein@nau.dk

Thorstein har det store overblik over økonomien i organisationen

Lærke Emilie Fritzel Andersen

Lærke Emilie Fritzel Andersen

Kommunikationskonsulent | laerke@nau.dk

Lærke arbejder med organisationens kommunikation, sociale medier, og visuelle udtryk