Har I planer om at oprette et ungdomsråd eller et andet lokalt projekt for unge? Så kontakt Netværket af Ungdomsråd, vi kan helt sikkert hjælpe jer på vej!

NAU består både af ledelsesmedlemmer og sekretariatsansatte. Alle ledelsesmedlemmer har tilknytning til et ungdomsråd eller -hus og arbejder frivilligt i organisationen. Ledelsen udarbejder organisationens mål og visioner og vælges hvert år af NAU’s medlemmer.

Sekretariatets ansatte er studerende ansat til 10 timer om ugen. De står dels for organisationens daglige drift, dels for at realisere det gældende arbejdsprogram, som er vedtaget af ledelsen.

Nedenfor findes kontaktoplysninger på både ledelse og sekretariat, men det er til enhver tid muligt at komme i kontakt med NAU enten ved at skrive til info@nau.dk eller ringe 21 97 14 05.

Ledelsen

Stefan Christensen

Formand

Haderslev Ungdomsråd

Kontakt: stefan@nau.dk

Nicklas Andersen

Næstformand

Guldborgsund Ungdomsråd

Kontakt: nicklas@nau.dk 

Elise Rosenberg

Holbæk Ungdomsråd

Kontakt: elise@nau.dk

Anatoli Jonas Guldberg Knudsen

Guldborgsund Ungdomsråd

Kontakt: anatoli@nau.dk

Anton Vollstedt Juhl Asmussen

Haderslev Ungdomsråd

Kontakt: anton@nau.dk

Anna Søby Poulsen

Faaborg-Midtfyn Kommunes Ungdomsråd

Kontakt: anna@nau.dk

Lukas Schaumann Therkelsen

Faaborg-Midtfyn Kommunes Ungdomsråd

Kontakt: lukas@nau.dk

Celine Ergin Balmer 

Ungeråd KBH

Kontakt: celine@nau.dk

Signe Brandt Pedersen

Guldborgsund Ungdomsråd

Kontakt: signe@nau.dk

Sekretariatet

Sekretariatsleder

Cecilie Kjær Larsson

Kontakt: cecilie@nau.dk / 21 97 14 05

Økonomi- og fundraisingkonsulent

Laurits Rasmussen

Kontakt: laurits@nau.dk

Kommunikationskonsulent

Lærke Emilie Fritzel Andersen

Kontakt: laerke@nau.dk

Ungdomsrådskonsulent

Malene Vestergaard Jessen

Kontakt: malene@nau.dk