Har I planer om at oprette et ungdomsråd eller et andet lokalt projekt for unge? Så kontakt Netværket af Ungdomsråd, vi kan helt sikkert hjælpe jer på vej!

NAU består både af ledelsesmedlemmer og sekretariatsansatte. Alle ledelsesmedlemmer har tilknytning til et ungdomsråd eller -hus og arbejder frivilligt i organisationen. Ledelsen udarbejder organisationens mål og visioner og vælges hvert år af NAU’s medlemmer.

Sekretariatets ansatte er studerende ansat til 10 timer om ugen. De står dels for organisationens daglige drift, dels for at realisere det gældende arbejdsprogram, som er vedtaget af ledelsen.

Nedenfor findes kontaktoplysninger på både ledelse og sekretariat, men det er til enhver tid muligt at komme i kontakt med NAU enten ved at skrive til info@nau.dk eller ringe 21 97 14 05.

Ledelsen

Emilie Torp Henriksen

Formand

Middelfart Ungdomsråd

Kontakt: emilie@nau.dk

Stefan Christensen

Næstformand

Haderslev Ungdomsråd

Kontakt: stefanc@nau.dk 

Kenneth Brian Cuesta Jensen

Skanderborg Ungdomsråd

Kontakt: kenneth@nau.dk

Stefan Dølby

Nyborg Ungdomsråd

Kontakt: stefand@nau.dk

Emil Stærkær

Faaborg-Midtfyn Kommunes Ungdomsråd

Kontakt: emil@nau.dk

Nicklas Andersen

Guldborgsund Ungdomsråd

Kontakt: nicklas@nau.dk

Johan Kriwat

Faaborg-Midtfyn Kommunes Ungdomsråd

Kontakt: johan@nau.dk

Markus Ørsøe

Guldborgsund Ungdomsråd

Kontakt: markus@nau.dk

Elise Rosenberg

Holbæk Ungdomsråd

Kontakt: elise@nau.dk

Sekretariatet

Sekretariatsleder

Cecilie Kjær Larsson

Kontakt: cecilie@nau.dk / 21 97 14 05

Projektleder på ‘Unge Stemmer’

Projektmedarbejder på MadFælleskaberne

Philip Mumgaard

Kontakt: philip@nau.dk / 41 51 85 10

Projektmedarbejder på ‘Unge Stemmer’

Lasse Wernblad

Kontakt: lasse@nau.dk

 

Økonomi- og fundraisingkonsulent

Laurits Rasmussen

Kontakt: laurits@nau.dk

Kommunikationskonsulent

Lærke Emilie Fritzel Andersen

Kontakt: laerke@nau.dk

Ungdomsrådskonsulent

Malene Vestergaard Jessen

Kontakt: malene@nau.dk